Alkolun Cilde Etkileri ve Ürün İçerik Listesinde Alkolu Nasıl Tanıyabiliriz?

Alkolun cilddi kötü etkilediği konusunda Klinik araştırmalar oldukca net! Başlıca içeriklerinden biri alkol olan cilt bakım ürünleri ciltte büyük problemlere neden oluyor. Hangi cilt bakım ürünü olursa olsun,Eğer içerik listesinde yüksek Alkol oranı bulunduruyorsa veya içerikler listesinin ilk 5 sıra da alkol yer alıyor ise, bu durum cildiniz için büyük bir problemdir. Burda Bahsettiğimiz alkol Etanol(ethonol).

Alkol cilde uygulandığı an da cilde büyük zarar verir ve zincir reaksiyonu başlatır ve bu hasar oluşumu cildin alkole maruz kalmasından çok sonrasında bile devam eder. 2003 yılında Journal of hospital infection tıp dergisinde yayınlanan kanıtlanmış klinik çalışma gösteriyor ki ; düzenli alkol bazlı ürünlere maruz kalmış cilt su tutma yeteneğini kaybediyor ve alkol cilt bariyerini geçerek cilde büyük zarar veriyor.

Cilt bakımı veya makyaj ürünlerinin içerik listesinde bulunan alkol etanol ‘ e sıklıkla SD alkol( SD Alcohol), isopropil alkol ( isopropyl alcohol ) ,Alkol denat veya Denatüralize edilmiş etil alkol (alcohol denat (denatured alcohol)) isimleri ile rastlayabilyoruz.

admin
Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir