Sentetik, Petrokimyasal Bileşenlerin Cildimize Etkileri ve Organik Bileşenlerin Önemi

Cildiniz en büyük, en ince organımız ve daha da kötüsü cildiniz hayli geçirgen bir organ. Cildinize sürdüğünüz çoğu madde direkt kan dolaşımına geçer ve vücudunuza yayılır. Hâlbuki bir şeyleri yediğinizde, midenizdeki ve tükürüğünüzdeki salgılar onları parçalamaya ve vücudunuzdan atmaya yardımcı olmaktadır. Bu anlamda petrokimyasal ve sentetik maddeleri cildinize sürmek aslında onları yemekten daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu kimyasalları cildinize sürdüğünüzde, bir filtreden geçmeden, doğrudan kan dolaşımınıza geçerek vücudunuza yayılırlar. Vücudunuzda bunları parçalayacak enzim olmadığından, bu maddeler zamanla birikip depolanma eğilimindedirler.
Tükettiğimiz besinlerden dolayı maruz kaldığımız ve vücudumuzda depolanan toksinlerden çok daha fazlasını, kullandığımız cilt bakım ürünlerinden alıyoruz.

“ Nourish markası İngiltere’nin önemli toprak ve akreditasyon kuruluşu olan “Soil Association”ın başlattığı “Campaing For Clarity”e katılmıştır. Bu kampanyanın amacı “organik” etiketi altında satılan bazı ürünlerin etiketlerindeki yanıltıcılığa dikkat çekmek, özellikle bazı ürünlerin içerisinde çok az miktarda organik içerik bulunduğu üzerine farkındalık yaratmaktır. Nourish bu konudaki hassasiyeti ve transparanlığı ile haklı bir gurura sahiptir. “
London Evening Standart UK

admin
Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir