Kale Enzymatic Exfoliating Cleanser


cleanser_c

Hücrenin önemli bir kısmını oluşturan 250-400 mikron büyüklüğündeki lipid (organik bileşikler) tanecikler sayesinde cilt yüzeyini soymadan yeniler.

Cildi nazikçe fakat derinlemesine temizler.

Enzimatik mekanizması ile cildi detoksifiye edici etkisi vardır.

İçerdiği probiyotiklerin cilt üstünde iyileştirici ve tedavi edici etkisi vardır.

İçerdiği karbonhidrat karışımlar ile cilt üstünde koruyucu bir film tabakası oluşturur ve cildi çevresel faktörlere karşı etkin bir biçimde savunur.

Cildin daha fazla oksijen almasını sağlar.

Cilt yüzeyini anında pürüzsüzleştirir ve matlaştırır.

Formüle Edilmiş Önemli İçerik Maddeleri ve Görevleri:

  1. Karalahana ekstraktı: Cildin şişkinliğin azalmasını sağlamak, cilt elastikiyetini korumak, cildin iyileşmesi desteklemek, ciltteki kırışıklık ve kırmızılık görünümünü azaltmak. Aynı zamanda güçlü bir antioksidant.
  2. Nar enzimi ekstraktı ve probiotik olan laktobasil: Cilt hücresi yenilenmesini teşvik etmek için mükemmel bir doğal cilt yenileyicidir. Tahriş olmuş ve yorgun cildi yenilemek için hücresel yenilenme ve cilt onarım süreçlerini de teşvik eder.
  3. Yoğurt dermal respirator factor: Bir probiyotik gibi davranarak kolajen sentezini teşvik eder, oksijen alımını artırır ve hücre içi ATP üretimini artırır.
  4. Griffonia ekstraktı: İnce çizgileri azaltmaya yardımcı olur ve cildi anında kaldırma (lifting) etkisi varır. Çevresel faktörlere karşı korumak için eşsiz savunma mekanizması içerir. Ayrıca yüksek moleküler ağırlığa sahip karbonhidratlar da çevresel stres faktörlerinden korumak için cilt üzerinde bir film tabakası oluşturur.
  5. Ananas ekstraktı: Serbest radikallerin oluşturduğu cilt hasarını azaltmasını sağlar ve kolajen üretimine yardımcı olur. Ananasın C vitamini bileşeni onu bir yaşlanma geciktirici kılar, cildin yumuşak ve dinç görünmesine yardımcı olur. Ananas dünyanın en etkin enzimlerinden biri olan Bromelayin içerir.
  6. Sorbitol ve maya ekstraktı: Cilt yenileme ve immün sistem canlandırma özellikleri nedeniyle bu formüle dâhil edilmiş harmanlanmış bir içerik maddesidir. Kolajen üretimini stimüle ederken ciltteki yangısal süreçleri hafifleştirir. Sorbitol ve maya ekstraktı bölgesel olarak uygulandığında cildin doğal savunmasını güçlendirir ve kırmızılığı azaltırken cildi UV ışını maruziyetinin zararlı etkilerine karşı korur. Bu içerik maddesi ile yapılan klinik test sonucunda cilt elastikiyetinde ve tonunda 28 gün içinde %79 oranında iyileşme ve cildin %88 daha yumuşak göründüğünü tespit edilmiştir.

KULLANIM TALİMATI:

Temizleyici: Islak cilt üzerine masaj yapın ve su ile durulayın.

Günlük Maske: Kuru cilt üzerine yayın, 2 dakika bekledikten sonra masaj yaparak su ile durulayın.

Haftalık Yüz Bakımı: Maske olarak uygulayın, 5 dakika sonra yumuşatmak için su püskürtün, masaj yapın ve su ile durulayın.

Yorum:

Nourish markası İngiltere’nin önemli toprak ve akreditasyon kuruluşu olan Soil Association’ın başlattığı “Campaing For Clarity”ye katılmıştır. Bu kampanyanın amacı organik etiketi altında satılan bazı ürünlerin etiketlerindeki yanıltıcılığa dikkat çekmek, özellikle bazı ürünlerin içerisinde çok az miktarda organik içerik bulunduğuna dair farkındalık yaratmaktır. Nourish bu konudaki hassasiyeti ve transparanlığı ile haklı bir gurura sahiptir.